UAV projekt
Kedvezményezett megnevezés:
"ANTENNA HUNGÁRIA" Zrt.
Projekt tagok:
"ANTENNA HUNGÁRIA" Zrt. (konzorciumvezető)
HUMANsoft Kft.
Budapest Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem
Katonai Nemzetbiztonsági Szolgálat
Projekt neve: UAV eszközök felderítésére alkalmas komplex szenzorrendszer kifejlesztése
Szerződött támogatás összege: 1 999 750 000 Ft, ebből a HUMANsoft Kft. feladataira eső támogatás: 293 250 000 Ft.
Támogatás mértéke: 71,32%
Projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.08.31
Projekt azonosító száma: GINOP-2.2.1-15-2017-00087
Projekt tartalmának bemutatása:
A drónelhárítás, a jelenkor védelmi tevékenységének egyik kulcsfeladata, ami részben hatósági feladat és túlmutat projektünk keretein. Ugyanakkor a drónelhárítás első lépése, és egyben a polgári szereplőket is vonzó új piac: a drónészlelés.
A projekt célja, hogy mini és kisméretű (maximum 150 kg, legnagyobb kiterjedésében 10 méter) pilótanélküli eszközök felderítését, mozgási pályáját meghatározni és követni képes, klasszifikációs képességgel bíró moduláris felépítésű multiszenzor-rendszer kifejlesztése. A fejlesztés végeredménye egy működő műszaki mintarendszer létrehozása.
Jelenleg hazánkban az UAV eszközök nagy megbízhatóságú felderítése nem megoldott, nemzetközi viszonylatban is elsősorban kutatási eredményekkel találkozhatunk, piacképes megoldások egyelőre nem terjedtek el. A probléma az UAV eszközök rohamos és kontrollálatlan elterjedése miatt az egész világon gondot jelent. Számos vezető nemzetközi kutatóintézet foglalkozik a tématerülettel, de általánosságban kijelenthető, hogy az ez irányú kutatások még a kezdeti stádiumban vannak és csak részleges eredmények születtek.
A projekt során a következő érzékelési elvekkel fogjuk megvalósítani a felderítést:
- passzív rádiófrekvenciás vevő és iránymérő;
- holografikus radar;
- akusztikus felderítés;
- laser scanner, LIDAR;
- látható tartományú kamerarendszerek, távcsövek;
- multispektrális távérzékelés.
Valamennyi érzékelési elvhez kapcsolódóan a projekt során előbb az elvek kutatását végezzük el, majd a fejlesztési illetve az integrációs (fuziós) feladatokat.

NVKP_16 projekt
Kedvezményezett neve: 4iG Nyrt.
Projekt címe: Kiemelkedő halálozási kockázattal járó betegségek gyógyításának eredményességét lényegesen javító nemzeti program: Nemzeti innovációs onkogenomikai és precíziós onkoterápiás program elindítása és kapcsolódó technológiák integrált fejlesztése
Szerződött támogatás összege: 348 799 992 Ft
Támogatás mértéke: 63,33%
A projekt tartalmának bemutatása:
Az ijesztő rákhalálozási adatok szerint Magyarországon évente kb. 33 000 ember hal meg rosszindulatú daganatos megbetegedésben, a daganatos betegségek aránya a halálozási statisztikákban fokozatosan emelkedik.
Bebizonyosodott, hogy a daganatok kialakulásában a genetikai tényezőknek meghatározó szerepe van. Az elmúlt években a Humán Genom Projekt és a Rákgenom Projekt megalapozta a daganatok célzott és személyre szabott (precíziós) kezelésének lehetőségét. A betegek sikeresebb kezeléséhez azonban jelentős mérvű további alkalmazott kutatásra és innovációra van szükség.
A világszínvonal gyors elérése érdekében a hazai onkológiai és hemato-onkológiai ellátás két vezető központja, az Országos Onkológiai Intézet (OOI) és az Egyesített Szent István és Szent László Kórház-Rendelőintézet (ESZSZK) valamint két hazai innovatív orvos-biotechnológiai és informatikai vállalkozás, az Oncompass Medicine Hungary Kft. (OCM) és a 4iG Nyrt. alakít konzorciumot.
Az OOI genomikai vizsgálatokat végez, az ESZSZK precíziós onkológiai klinikai vizsgálatokat végez, klinikai és genomikai adatbázisokat hoz létre, az OCM új diagnosztikai termékeket fejleszt ki, a 4iG feladata a BigData elemzés.
Az új nemzeti program célja a daganatok kialakulásáért felelős ún. „driver” gének vizsgálata és azonosítása, a rájuk ható kombinált, precíziós kezelések kifejlesztése. Ezen túlmenően olyan új genomikai panelek kialakítása, amelyek hatékonyan alkalmazhatók a daganatok korai diagnózisára, a terápiás kezelés hatékonyságának nyomonkövetésére. A konzorcium által meghatározott új terápiás célpontok új gyógyszerkombinációk kifejlesztését és a terápiás hatékonyság növelését eredményezik, amely a daganatos megbetegedések miatti halálozás csökkenéséhez vezet.
A pályázat megvalósulása esetén a daganatos betegek diagnózisa, prognózisa és terápiája hatékonyabbá és költségkímélővé válik. A hasznosítás elsődleges területei az onkológiai tevékenységet végző kórházak, klinikák, diagnosztikai és belgyógyászati egységek.
Projekt tervezett befejezési dátuma: 2020.01.01.
Projekt azonosító száma: NVKP_16-1-2016-0005

iCollWare projekt
A projekt célja az igazságügyi szakértői munka ügyintézési modelljének támogatása horizontális keretrendszer létrehozásával, mintarendszer kialakítása az orvosi igazságügyi szakértői területen korszerű 3D modellezési és adatrögzítési technológiák felhasználásával.
http://www.humansoft.hu/Humansoft_informatika/Kutatas-fejlesztes/iCollWare_projekt.html

MMATT projekt
Egy olyan webes rendszer előállítása volt a feladatunk, amely a mai piacon megtalálható programokhoz képest összetettebb, átfogóbb megoldást nyújt a vállalkozások tudásmegosztásának, belső képzéseinek lebonyolítására, valamint tanárok, diákok, iskolák, oktatási intézmények közösségei számára, sőt, akár országokon átívelő testvériskola-rendszerek részére.
http://www.humansoft.hu/Humansoft_informatika/Kutatas-fejlesztes/MMATT_projekt.html

SziMe3D projekt
A SziMe3D projekt során öt innovatív, a 3D technológia fejlesztését szolgáló fejlesztést vittünk véghez. A 3DAR a hazai műemlékek és kiemelt fontosságú nemzeti tárgyi emlékek digitális, háromdimenziós megőrzésének módját fejlesztette tovább. A 3DSyllabus keretein belül egy olyan szoftverrendszer kialakítása történt meg, amely 3D-s tananyagok elkészítésével segíti elő az oktatók számára az oktatási folyamatok támogatását. Kifejlesztettünk egy integrált utazásközvetítő informatikai rendszert, a SmartTravelt, a FootballAvatar pedig a jövőbeni viselkedéseket modellezi, döntéstámogató rendszerként segítve az edzők munkáját a sport területén. Végül egy 3D stúdió is kialakításra került, amely alkalmas 3D mozgóképes információk felvételére, azok szerkesztésére, oktatási célú bemutatására, és más célú feldolgozásra is.
http://www.humansoft.hu/Humansoft_informatika/Kutatas-fejlesztes/SziMe3D_projekt.html

SziMeTour projekt
A SZIMETOUR járatoptimalizáló rendszer az e-közlekedés területén megvalósuló fejlesztés, mely illeszkedik a Szilíciummező Regionális Informatikai Klaszter stratégiai és cselekvési tervéhez.
http://www.humansoft.hu/Humansoft_informatika/Kutatas-fejlesztes/SziMeTour_projekt.html

eHEALTH8 projekt
eHEALTH8 projekt – a 3 éves kutatás-fejlesztési projekt során egy távegészségügyi szolgáltatási rendszert, és annak működő prototípusát hoztuk létre.
http://www.humansoft.hu/Humansoft_informatika/Kutatas-fejlesztes/eHealth8_projekt.html
INFCARE8 projekt
A projekt keretein belül egy 24 órás, hordozható videófelügyeleti rendszert fejlesztettünk ki, amely egyszerű helyszíni installálással, automatikus adattárolással, és erre épülő riasztórendszerrel működik.
http://www.humansoft.hu/Humansoft_informatika/Kutatas-fejlesztes/INFCARE8_projekt.html
AGROMAX projekt
Egy komplex vállalatirányítási rendszer létrehozása volt a feladatunk, amely az agrártermeléssel és -feldolgozással foglalkozó vállalkozások teljes termelési és működési folyamatainak támogatatására képes.
http://www.humansoft.hu/Humansoft_informatika/Kutatas-fejlesztes/AgromAX_projekt.html

FOODMAX projekt
A kutatás célja egy olyan szoftverprototípus fejlesztése volt, amely lehetőséget ad az elsődleges élelmiszerfeldolgozó és -előállító vállalkozásoknak az élelmiszervédelemhez kapcsolt élelmiszerbiztonsági teljesítményeik javítására, az élelmiszerelőállítás új, komplex gyakorlata érdekében.
http://www.humansoft.hu/Humansoft_informatika/Kutatas-fejlesztes/FOODMAX_projekt.html

AGRON2 projekt
A projekt célja egy új, termelési mintavevő, adattovábbító és -értékelő technológia, valamint működési környezet kifejlesztése mezőgazdasági üzem és értékesítés szervezéshez, mely során előálló AgroN2 prototípus rendszer a mezőgazdasági parcellákon történő adatgyűjtéssel és azok feldolgozásával növényvédelmi, tápanyaggazdálkodási, öntözési előrejelző és piaci árinformációkon alapuló döntéstámogatási szolgáltatást nyújt a gazdaságos és kiszámíthatóbb működés megszilárdítása, a jövedelemtermelő képesség javítása érdekében.
http://www.humansoft.hu/Humansoft_informatika/Kutatas-fejlesztes/AgroN2_projekt.html
VidConf projekt
A projektet megvalósító konzorcium célja az együttműködést támogató videokonferencia szolgáltatások felhasználói körének kiszélesítése, mely során egyrészt a multimédia kliens eszközök köre bővül a kor felhasználói trendjeire illeszkedve (például mobileszközök), másrészt a rich content repozitóriumokban tárolt videoanyagok tárolása válik strukturáltabbá: feldolgozottságuk növekszik, kezelésük automatizáltabbá válik, ezeken túl a multimédia eszközök hatékonyabban jelennek meg az oktatásban.
http://www.humansoft.hu/Humansoft_informatika/Kutatas-fejlesztes/VidConf_projekt.html
Mobile Device Management
A rendszer az IT biztonság egy elengedhetetlen feltétele, hiszen szabályozza milyen, a vállalat számára kritikus információk kerülhetnek ki az alkalmazottak mobileszközeire.
http://mdm.humansoft.hu/Humansoft_informatika/MDM_-_Mobil_eszkozmenedzsment.html
3D szkennelés és felmérés
Olyan 3 dimenziós precíziós felmérést, valamint ehhez kapcsolódó szolgáltatásokat kínálunk, melyek lehetőséget adnak digitális modellek készítésére, felület- és környezetmodellek kialakítására, utólagos milliméterpontos vizsgálatokra és elemzésekre.
CryoREV - GOP-1.1.1-11-2012-0306
A halsperma minősítésére, mélyhűtésére és a mélyhűtött sperma rendszerezésére alkalmas komplex rendszer kifejlesztése
A projekt részletei
Projekt tartalmi összefoglalója: A pályázat keretein belül a fő cél egy olyan komplex halivarsejt-minősítő és-mélyhűtő rendszer létrehozása, mely elsősorban a nemzetközi halgazdálkozás igényeinek kielégítésére szolgál. A rendszer három fő komponensből tevődik össze. A első eleme egy hazai fejlesztésű ivarsejt-minősítő szoftver, amely online elérhetőséget biztosít a felhasználók számára, bármely internetkapcsolattal rendelkező számítógépről elérhető. A rendszer második eleme egy a jelenleg elérhető legkorszerűbb ivarsejt-mélyhűtő és tároló eszközpark, ami lehetővé teszi a minták biztonságos feldolgozását és garantálja azok minőségének megőrzését a teljes technikai folyamaton keresztül. A harmadik eleme egy adatbázis-kezelő szoftver, ami lehetővé teszi az akár több tízezer mélyhűtött ivarsejt-minta pontos rendszerezését, és megkönnyíti azok felhasználhatóságát és hozzáférhetőségét a gyakorlati felhasználás és kereskedelem céljaira.
Az Európai Unió és a Magyar Állam által nyújtott támogatás összege: 292 760 000 Ft
A projekt teljes költsége: 594 000 000 Ft
A projekt az Európai Unió Támogatásával, az Európai Regionális Fejlesztési Alap társfinanszírozásával valósul meg.
Envirotox - KMR_12-1-2012-0221
Egyedi módszer kifejlesztése környezeti minták ökotoxikológiai vizsgálatára hal modellrendszerben
A projekt részletei
A 4iG Nyrt., a Trilobita Informatikai Zrt. vezette konzorciumban, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemmel és a Szent István Egyetemmel sikeresen nyert pályázati forrást piacorientált kutatás-fejlesztési tevékenység a közép-magyarországi régióban finanszírozására.
Projekt címe: Egyedi módszer kifejlesztése környezeti minták ökotoxikológiai vizsgálatára hal modellrendszerben
A Kutatási és Technológiai Innovációs Alap által nyújtott támogatás összege: 293 542 946 Ft
A projekt teljes költsége: 392 279 000 Ft
A projekt a Magyar Kormány támogatásával, a Kutatási és Technológiai Innovációs Alap finanszírozásával valósul meg.